Osman KURT

Kendime Not

Açık Akademi Yayın Hayatına Başladı

Bilişimde ilerlemenin ilk koşulunun özgün yazılımlar ve üretken yazılımcılar olduğuna inanan Microsoft Türkiye uzun zamandır üzerinde titizlikle çalıştığı Açık Akademi projesini, Garanti Bankası’nın desteği ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı’nın katkılarıyla hayata geçirdi. Türkiye’nin ilk ve tek herkese açık, ücretsiz uygulama geliştirme okulu olan Açık Akademi ülkemizin genç ve dinamik bilişim kullanıcılarını uygulama geliştirici olmaya yönlendiriyor.

Üç farklı eğitim seviyesinin bulunduğu Açık Akademi’den, hem uygulama geliştirmeye başlamak isteyenler, hem de profesyonel anlamda uygulama geliştiren profesyoneller faydalanabiliyor. Yazılım dünyasının ihtiyaç duyduğu pek çok farklı kademeden işgücünün oluşturulmasına katkı sağlayacak olan Açık Akademi katılımcılarına kendilerini geliştirebilecekleri bir fırsat penceresi sunuyor.


Açık Akademi’nin hedefi;

- Uygulama geliştirme konusunda eğitim veya kurs olanağı bulamayanları geleceğin mesleğine hazırlamak
- Türkiye’nin girişimci ekonomisine katkı sağlamak
- Gençlerin uygulama pazarında kendilerine yer edinmeleri için yeterlilik kazanmalarına yardımcı olmak
- Sosyal medyayı en fazla tüketen toplum olan Türkiye’yi, sosyal medyada en çok üreten topluma dönüştürmek.

    

Açık Akademi’de eğitim alıp seviyeleri başarıyla tamamlayanlar ise katılım belgesi almaya hak kazanacak. Açık Akademi’den mezun olan kullanıcılar geliştirdikleri uygulamaları Windows Phone, Windows 8 ve Windows Azure uygulamalarının yer aldığı Marketplace platformları üzerinden satabilme imkânı bulacak.

Ayrıca Açık Akademi eğitim yönetim sisteminin geliştirilmesi ve içeriklerin üretilmesine destek olan Enocta'ya ve içeriklerinin oluşturulmasına destek olan TCM'ye teşekkür ederiz.

Site: https://www.acikakademi.com

Görüşmek Üzere

Osman KURT

Yazılım Geliştirici ve Grafiker

Loading